Panele z mchu

Panele z mchu - chrobotek reniferowy

Czym właściwie jest mech chrobotek?

Chrobotek reniferowy, popularnie zwany mchem chrobotkiem jest tak naprawdę porostem. Jego prawdziwa nazwa to Cladonia Stellaris lub Raindeer Moss w języku norweskim. W Polsce mchy nie mogą być zbierane w lasach, tyczy się to także mchu poduszkowego dlatego nasza pracowania kupuje mech importowany z Norwegii lub Szwecji, gdzie hodowla i zbiór mchu jest legalny. Zebrany mech jest następnie stabilizowany (nie rozrasta się) oraz barwiony na różne kolory.

Mech chrobotek posiada następujące właściwości:

  • Jest dobrym izolatorem akustycznym, ściana z mchu skutecznie tłumi dźwięki
  • Jest antystatyczny i nie przyciąga kurzu
  • Jest naturalnym wskaźnikiem optymalnej wilgotności powietrza, w przypadku gdy spada poniżej poziomu 40% zaczyna wysychać
W jaki sposób zamontować panel z mchu?

W zależności od preferencji klienta panele tworzymy na płycie MDF lub korku. W przypadku płyty MDF mamy dwie możliwości- przykleić klejem montażowym lub zamontować za pomocą kołków. Nasze panele posiadają 4 otwory montażowe. W przypadku korka możemy także zamontować go na dwa sposoby – klejem montażowym lub taśmą klejącą dwustronną akrylową (w przypadku ścian gładkich). Panel z mchu jest montowany przez klienta we własnym zakresie. Nie oferujemy usługi montażu.

W naszej pracowni oferujemy panele z mchu chrobotka w dwóch najczęściej wybieranych kolorach, jest to jasna zieleń zwana Spring Green lub średnia zieleń zwana Apple Green. Na życzenie wykonujemy także panele w innych kolorach. Zapraszamy do kontaktu!

 

 

Jak pielęgnować?

STANOWISKO 

Mech można powiesić w dowolnym miejscu jednak unikajmy bezpośredniego słońca oraz dużych źródeł ciepła jak kominki. Można powiesić go także w miejscu, w którym nie ma w ogóle dostępu do światła.

NAWADNIANIE

Mech chrobotek nie wymaga podlewania. W przypadku, gdy korzystamy z klimatyzacji może być potrzebne okresowe zraszanie raz w tygodniu, jednak w pomieszczeniach ze stabilną wilgotnością z przedziału 40-60% jest kompletnie bezobsługowy. 

Przykładowe realizacje

0