Zielonolistna odpowiedzialność

Zielonolistna Odpowiedzialność

Tworząc nasze produkty wykorzystujemy materiały przyjazne środowisku.

Szkło jest tworzywem, które jest poddawane w całości recyklingowi. Takie artykuły przetapia się wiele razy, zachowując przy tym ich jakość. Słój to przedmiot charakteryzujący się również możliwością długotrwałego i  wielokrotnego użytkowania. Dlatego także w prywatnym życiu wykorzystujemy słoiki na okrągło nie tylko w sposób tradycyjny, ale także znajdujemy dla nich nowe zastosowanie. Korek jest surowcem odnawialnym. Ważne, że jego pozyskiwanie nie powoduje trwałych zmian w środowisku. Wybraliśmy go jako pokrywę do naszych Słoi ze względu na właściwości, jakie posiada. Korek jest lekki, sprężysty, antystatyczny i odporny na zwilgocenie. Materiałem pochodzenia naturalnego jest również sznurek jutowy, którym wiążemy kokedamy.

Zielonolistne aranżacje pakujemy w ekologiczne torby papierowe oraz wykorzystujemy papier z recyklingu. 

O ile możliwe, wybieramy ekologiczne sposoby dostawy naszych produktów. Jeśli nie jest konieczna dostawa samochodem, jedziemy z Zielonolistnym pakunkiem rowerem lub autobusem miejskim. W przyszłości planujemy zakup elektrycznego samochodu lub skutera.

Budujemy i zwiększamy świadomość wpływu działalności człowieka na przyrodę i korzyści, jakie niesie dla niego kontakt z Matką Naturą. Podczas spotkań i warsztatów przekazujemy wiedzę, jak samodzielnie przygotować roślinne kompozycje oraz zasady ich pielęgnacji. Zwracamy uwagę na kruchość otaczającej nas zieleni i konieczności jej ochrony. Wierzymy, że aktywne zaangażowanie i tworzenie własnych dzieł, budzi za nie odpowiedzialność. Poprzez naszą działalność zachęcamy także do zazieleniania otaczającej przestrzeni – w domu, pracy, balkonu, czy ogrodu. Mobilizujemy do zakładania własnych hodowli owoców, czy warzyw nawet na małej przestrzeni, tworząc miejski ogródek, bo życie nie tylko po to jest, by brać…

Charakteryzuje nas ciągły rozwój i dążenie do podejmowania wyzwań. Szukamy i próbujemy nowości, czasem eksperymentujemy. Pomóż nam rosnąc w siłę! Masz dla nas wskazówki, napisz do nas!

0